[email protected]

משבר הקורונה: ירידה בפעילות? זה זמן טוב לטפל בתשתיות האתר שלכם

מאת: רויטל סלומון
נכתב ב-12 במרץ 2020

שדרוג אתר

עסקים שמצליחים הם אלה שיודעים להתגמש, להשתנות בהתאם למצב, להיות מקוריים ובעלי תעוזה, ובעיקר – לחשוב לטווח ארוך ולא להתמקד רק במה שקורה עכשיו.

בעתות משבר, כמו התפשטות נגיף הקורונה, עסקים רבים נפגעים מחוסר פעילות – מתיירות ובידור, דרך מסעדות ומספרות. החשש מהמצב הכלכלי מביא לכך שאנשים משתדלים שלא להוציא כספים (מלבד עבור צרכים בסיסיים), ותזרים המזומנים של עסקים רבים ייפגע בשל כך. יחד עם זאת, רבים מהאנשים נמצאים בבית מבחירה או בגלל בידוד, והם עדיין רוצים לבדר את עצמם ואת משפחתם ו"להעביר את הזמן". לכן, ניתן לצפות כי אנשים עדיין ימשיכו לקנות מוצרים מסוימים אונליין, להזמין משלוחי מזון, לרכוש שירותי סטרימינג ומדיה שונים ועוד.

מה עושות מאפיות בפסח?

כל בעל עסק בוודאי חווה את תופעת ה-Feast or Famine – תקופות של עבודה מאומצת אל מול תקופות "מתות" ללא הכנסות. ואז נשאלת השאלה – מה עושים כשאין עבודה? לשאלה זו יש לא מעט תשובות, ואחת העיקריות שבהן היא – זה הזמן להשקיע בתשתיות. ספציפית, זה זמן מצוין לטפל בכל מה שהוזנח באתר האינטרנט שלכם.

דוגמא טובה לטיפול בתשתיות, היא מה שעושות מאפיות בחג הפסח. רוב המאפיות סוגרות את שעריהן. אבל, כדי לנצל ביעילות את הזמן המת, חלק ניכר מבעלי המאפיות מנצלים את התקופה לצורך שיפוץ העסק.

כך גם כעת – תנועת הלקוחות דלילה? יש לכם יותר זמן? הזדמנות מצוינת להשקיע בתשתיות! כאשר המשבר ייגמר והלקוחות יחזרו לקנות ולצרוך, תוכלו לתת להם שירות טוב יותר עם אתר משודרג, מהיר ויעיל יותר, וכמובן – תוכלו להגדיל את ההכנסות. הנה כמה מהדברים שאתם יכולים כדי לשפר את אתר האינטרנט שלכם:

  1. טיפול בסיסי באתר: שדרוג המערכות, גיבויים, כיבוי תוספים לא נחוצים ועוד. אלה אולי נשמעות כמו פעולות שחובה לבצע בשגרה (וזה אכן נכון), אבל תתפלאו לגלות כמה בעלי אתרים מזניחים את העבודה הבסיסית הזו.
  2. עדכון התוכן: הפוסט האחרון שלכם בבלוג נכתב ב-2017? שלושה מנהלי צוות כבר התחלפו ולא עידכנתם את עמוד "אודות"? העמוד הראשי מכיל מבצעים שנגמרו לפני 4 חודשים? זה הזמן לעבור על האתר, לעדכן, לשנות ולוודא שכל המידע בו נכון ורלוונטי.
  3. כתיבת תכנים חדשים: מאמרים מקצועיים ובלוג איכותי יגבירו את הטראפיק לאתר שלכם וישפרו את המיקום שלו במנועי חיפוש. יש לכם זמן עכשיו? כתבו וספקו מידע מעניין ללקוחות שלכם. לא יודעים לכתוב? אל חשש, יש מי שיעשה זאת בשבילכם.
  4. טיפול בתקלות: האתר זורק שגיאות כבר חודשים ולא התפניתם לטפל בו? יש עמודים שנמחקו והגולשים הולכים לאיבוד בין לינקים שבורים? אולי בכלל פרצו לאתר והשתילו בו תכנים לא רצויים? האם יש בעיות תצוגה במסכים מסוימים? אין סיבה להזניח את האתר בצורה כזו. תקלות, מטבען, הולכות ומתרבות כאשר לא מתחזקים את האתר בצורה קבועה. עכשיו, כשיש לכם זמן פנוי, רצוי לפנות למומחית בתחום ניהול אתרים, ולטפל בכל הבעיות.
  5. החלפת עיצוב או תבנית בוורדפרס: מה לעשות, פעם בכמה שנים צריך לרענן את האתר, וגם להחליף או לשדרג עיצוב. תבניות וורדפרס שלא מתעדכנות מתיישנות, ומתחילות לזרוק שגיאות לאחר עדכוני המערכת עצמה. עיצובים שלא משתנים משווים לחלק מהאתרים מראה עתיק ולא מושך. בקיצור, רענון גרפי הוא רעיון טוב, במיוחד כאשר יש זמן פנוי.
  6. שיפור אבטחה ופרטיות: מעבר ל-https, בדיקת סיסמאות, מחיקת תוספים בעיתיים, החלפת אחסון ועוד – פעולות אלה ישפרו את אבטחת האתר שלכם ויסייעו לכם להימנע מפריצות.
  7. אופטימיזציה: זה כבר טיפול תשתיות למתקדמים. שיפור ביצועים תקופתי באתר (בהנחה שאין לכם מנהל אתר שעושה זאת באופן קבוע) יגרום לאתר לעלות מהר יותר וגם להתקדם במנועי החיפוש.
  8. מוכנות למובייל פירסט: גוגל עידכנה שעד ספטמבר 2020 היא תעבור לאינדוקס המבוסס ראשית על נראות האתר בטלפונים סלולריים. אם האתר שלכם לא רספונסיבי, או לא מוגש בצורה טובה לטלפונים סלולריים, אתם עלולים לאבד טראפיק רב. מומלץ לטפל בנושא עכשיו, מכיוון שבהרבה מקרים מדובר בלא-מעט שעות עבודה. אם אתם לא בטוחים מה מצב האתר שלכם – כדאי מאוד לבדוק (צרו קשר ואשמח לעזור).

רוצים לשדרג ולשפר את האתר שלכם? דברו איתי!

 

ניהול אתרים - 25 שנות ניסיון ומקצועיות ללא פשרות!

צרו קשר והזניקו את האתר שלכם קדימה!