revital@shark-lady.com // 054-6566464

שאלות ותשובות

שאלות תשובות אתרי וורדפרס ניהול תוכן

בעמוד זה תוכלו למצוא תשובות לכמה מהשאלות הנפוצות בתחום בניית אתרי וורדפרס, ניהול תוכן, אפיון אתרים, מחירי אתרים ועוד. אם יש לכם שאלות נוספות, אתם בהחלט מוזמנים לפנות אליי, ואשמח לעזור.

כמה עולה להקים אתר אינטרנט?

אין ספק שהתקציב הוא אחד השיקולים החשובים ביותר בכל הקשור להקמת אתר, ורבים מעוניינים לדעת את המחיר עוד בטרם הגדירו את מבנה האתר ואפיונו. אולם, עלות הקמת האתר תלויה בגורמים רבים, כמו מורכבות העיצוב; פיצ'רים נדרשים; האם יש צורך בכתיבת תוכן עבור האתר וכו'. לכן, הצעות מחיר קבועות "מהקופסא" אינן רציניות ולא משקפות את הצרכים והרצונות של הלקוח. אשמח מאוד לשמוע מכם באיזה סוג אתר אתם מתעניינים, ולשלוח לכם הצעת מחיר מתאימה, ברורה ומפורטת.

מה זה אתר תדמיתי, ומה ההבדל בין אתר תדמיתי לאתר תוכן?

אתר תדמיתי הוא לרוב אתר המכיל מספר קטן של עמודים קבועים. אתרים כאלה נועדו להעניק נוכחות אינטרנטית בסיסית לבעל עסק או אדם פרטי. אתר תוכן הוא בדרך כלל אתר אינטרנט שמכיל כמות גדולה של מידע, כמו מגזין אינטרנטי בנושאים שונים או פורטל תוכן. מערכות ניהול תוכן  דוגמת וורדפרס, מאפשרות לבעל האתר להוסיף, לשנות ולמחוק תכנים מהאתר, ללא צורך בסיוע טכני או ידע בתכנות או בגרפיקה. אתרי תוכן נועדו למי שזקוק לעדכונים באתר באופן שוטף, ולמי שאוהב לייצר תוכן על בסיס קבוע.

כמה זמן לוקח לבנות אתר?

זמן בניית האתר תלוי בסוגו, גודלו, במורכבותו ובמידת שיתוף הפעולה של הלקוח. ניתן להקים אתר תדמיתי סטנדרטי תוך כשבוע ימים, במידה שיש צורך בהקמה מהירה של האתר, אולם לרוב מומלץ לבצע את התהליך באופן יסודי ולא להזדרז שלא לצורך.

מהם היתרונות של אתר וורדפרס?

אתר וורדפרס הוא בחירה מצוינת עבור מגוון רחב של עסקים ואנשים פרטיים. וורדפרס הינה מערכת ניהול אתרים חדישה, נוחה לשימוש, בעלת אפשרויות הרחבה מגוונות ורבות, תומכת בעברית באופן מלא ומאפשרת ניהול שוטף איכותי של כל אתר – מאתרי תדמית לעסקים קטנים ועד פורטלים גדולים ועשירים בתוכן.

בין היתרונות של וורדפרס ניתן למנות: נוחות שימוש, שדרוגים והרחבות רבים, קוד פתוח, קוד הכתוב בצורה איכותית ומיקום טוב במנועי חיפוש. בנוסף, אתרי וורדפרס לא כובלים אתכם לספק יחיד, ובאפשרותכם לעבור בין שירותי אירוח אתרים בצורה מהירה, במידת הצורך. עוד אודות אתרי וורדפרס והיתרונות שלהם – בעמוד אתרי וורדפרס של The Shark Lady.

כאן תוכלו לראות רשימה של פרויקטים בתחום פיתוח אתרי וורדפרס שבוצעו לאחרונה על ידי החברה.

האם כדאי להקים אתר לבד באמצעות מערכת ייעודית?

הקמת אתר באופן עצמאי הינה בהחלט אופציה. יחד עם זאת, קחו בחשבון מספר דברים: אתר המוקם על ידי אנשי מקצוע יקל עליכם את התהליך, ורוב הסיכויים שהמוצר הסופי שיתקבל יהיה טוב יותר. כמו כן – הקמת אתר באמצעות מערכות הבנייה המוצעות בארץ אינה בהכרח זולה יותר לטווח הארוך. הקמת אתר בבנייה עצמאית כרוכה בתשלום חודשי קבוע של כמה עשרות עד כמה מאות שקלים בחודש – ואתם משלמים את הסכום הזה לאורך כל חיי האתר. לעומת זאת, אתר המוקם על ידי אנשי מקצוע אמנם כרוך בתשלום חד פעמי גדול יותר, אולם כל שנותר לכם לאחר מכן הוא להמשיך לשלם עבור אחסון האתר ושם הדומיין – שניתן להשיג במחירים נמוכים הרבה יותר מאלה המוצעים על ידי מערכות "בנייה עצמית בזול". בטווח הארוך, הקמת אתר באמצעות איש מקצוע תבטיח לכם אתר איכותי ומשתלם יותר.

מה זה אתר רספונסיבי?

אתר רספונסיבי הוא אתר המגיב לגודל המסך המציג אותו, ומשתנה בהתאם. כלומר, האתר מתאים את עצמו ונראה בצורה מסוימת על מסך מחשב, ובצורה שונה על מסכי סלולרי וטאבלטים. ניתן לבדוק אם אתר הוא רספונסיבי גם באמצעות הקטנה של חלון הדפדפן. כיום, כאשר 20%-30% מהכניסות לאתר ממוצע מגיעות מסמארטפונים ומחשבי לוח, יש חשיבות רבה לבניית אתר רספונסיבי, או תכנות מחדש של אתר קיים, כדי שיידע להגיב לגדלי המסכים השונים. דוגמא לאתר רספונסיבי ניתן לראות באתר הזה, שהוקם על ידי The Shark Lady.

מה זה ניהול תוכן?

ניהול תוכן הוא מקצוע הכולל בתוכו כמה וכמה ענפים מוכרים. העוסקים בניהול תוכן יכולים להתמחות באחד או במספר ענפים אלה. בין השאר, ניהול תוכן כולל כתיבה, תרגום, עריכה, אפיון תכנים לאתרי אינטרנט, ייעוץ בנוגע לשימוש בטכנולוגיות חדישות באינטרנט ועוד. כאשר מדברים על תוכן, אין הכוונה לטקסטים בלבד, אלא למדיה שונים, כמו סרטונים, תמונות וגם מוזיקה. באמצעות מנהל תוכן מקצועי אתם יכולים לשפר את מיקום האתר במנועי החיפוש, להפוך אותו לאיכותי ואטרקטיבי יותר לגולשים ולהביא לקוחות רבים יותר לעסק שלכם.

מדוע יש צורך בכתיבה ועריכה מקצועית של אתר אינטרנט?

כמו בכל תחום אחר, אפשר לחסוך כאשר בונים אתר. את העיצוב אפשר לעשות עם תבניות מוכנות וחינמיות, את האתר אפשר לארח בשרתים חינמיים ואת התוכן אתם בהחלט יכולים לכתוב בעצמכם. יחד עם זאת, כתיבה ועריכה מקצועיות מבטיחות לכם מראה מקצועי ואמין יותר של האתר – בעיקר בפני הלקוחות שלכם. שגיאות כתיב או שפה עילגת ייצרו רושם רע, ועלולים לגרום לגולשים לחשוב כי העסק שלכם אינו רציני. כתיבה שיווקית, ברורה וקולעת, תעביר בצורה המדויקת ביותר את המסרים הרצויים לכם. בנוסף, כתיבת טקסטים מקצועית מבטיחה לכם מיקום טוב יותר במנועי חיפוש דוגמת גוגל, בשל שימוש במילות מפתח מתאימות, קישורים וגרפיקה משולבת בצורה נכונה – כל אלה יכולים לשפר משמעותית את מיקום האתר שלכם במנועי חיפוש.

עריכה זה רק לעשות הגהות, לא?

למעשה, עריכה של טקסט היא פעולה רב-שלבית. הגהה היא רק שלב אחד בהפיכת טקסט לקריא, איכותי וידידותי למשתמש. עריכת טקסטים לאינטרנט ולפרינט כוללת הגהה, עריכה לשונית, עריכת התוכן, בדיקת עובדות, הכנסת לינקים מתאימים, הכנסת תמונות ו/או סרטונים הקשורים לתוכן הטקסט, קיצור או הארכת הטקסט בהתאם לצורך – ועוד. אם אתם רוצים שהטקסט שלכם יהיה ערוך בצורה מקצועית, זה לא מספיק לתקן בו שגיאות כתיב באמצעות מעבד תמלילים.

האם כדאי לי לבנות אתר בפלאש?

באופן חד משמעי: פלאש היא טכנולוגיה שעבר זמנה. היא לא נמצאת בשימוש באתרים חדשים, והוחלפה ברובה על ידי HTML5. אתרים המבוססים על פלאש, גורמים לכך שמנועי החיפוש אינם רואים היטב את האתר. למעשה, הטקסטים באתר המבוסס כולו על פלאש הם בלתי נראים מבחינת מנועי החיפוש. חסרון נוסף, הוא ממשק משתמש המקשה מאוד על הניווט באתר ומבלבל את הגולש. גולשים בטלפונים סלולריים (המהווים כיום כ-50% מסך הגולשים באתר ממוצע) לא רואים בכלל פלאש. דפדפנים פופולריים כמו כרום ופיירפוקס מפסיקים בהדרגה את התמיכה ב-FLASH, מכיוון שמדובר בטכנולוגיה בעייתית עם חורי אבטחה עצומים.

כיצד משפרים את מיקום האתר במנועי חיפוש?

שיפור מיקום האתר שלכם במנועי החיפוש השונים (SEO) הוא תהליך שמתחיל עם בנייה נכונה של האתר – ולמעשה לא נגמר אף פעם. מדובר בתהליך מתמשך של עדכונים ושיפורים, תוך בדיקה של מילות המפתח שעליהם כדאי ואפשר להתחרות. באופן כללי, עדכונים שוטפים של האתר, תוכן הבנוי בצורה נכונה ומקצועית, אתר הבנוי נכון מבחינה טכנית, לינקים נכנסים ומעקב שוטף אחר מצב האתר – אלה חלק מהגורמים המשמעותיים ביותר בשיפור מיקום האתר במנועי חיפוש.

איך בוחרים אחסון לאתר?

בחירת אחסון לאתר היא חלק חשוב מתהליך ההקמה שלו. יש מספר פרמטרים שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים שירותי הוסטינג, ביניהם: נפח אחסון, רוחב פס, מספר מסדי נתונים, זמינות שירות לקוחות, אמינות ומהירות ועוד. מידע נוסף על שירותי אחסון.

למה צריך לעשות אפיון לאתר לפני בנייתו?

אפיון אתר מקצועי הינו חלק חשוב והכרחי בתהליך בניית אתר האינטרנט שלכם. בניית אתר ללא אפיון משולה להקמת בית ללא תוכניות אדריכליות. כאשר מנסים להקים אתר ללא אפיון מסודר, נתקלים בקשיים רבים ושאלות פתוחות, אי הבנות מול המפתחים והמעצבים ואי סדרים שמובילים לוויכוחים ואף חריגות משמעותיות מהתקציב. אפיון אתר מסודר יאפשר לכם לדעת מראש מה תהיה התוצאה הסופית, יחסוך לכם כסף רב ובסופו של התהליך יתקבל אתר איכותי, שמשרת אתכם בצורה הטובה ביותר.