[email protected]

שאלות ותשובות

שאלות תשובות אתרי וורדפרס ניהול תוכן

בעמוד זה תוכלו למצוא תשובות לכמה מהשאלות הנפוצות בתחום ניהול אתרים, פיתוח אתרים, ניהול תוכן, אפיון, מחירי אתרים ועוד. אם יש לכם שאלות נוספות, אתם בהחלט מוזמנים לפנות אליי, ואשמח לעזור.

למה צריך ניהול אתרים?

השאלה הכי חשובה הקשורה לאתר האינטרנט שלכם היא: האם האתר משרת את המטרה שלשמה הוא הוקם? הקמת אתר היא רק תחילת העבודה – ואפשר אפילו לומר שזה החלק הקל והמהיר. בכלל, לרוב בעלי העסקים אין זמן לנהל ולקדם את האתר שלהם, ולרוב גם חסרה להם היכולת הטכנית לטפל בתקלות ולבצע אופטימיזציה. ניהול אתרים איכותי טומן בחובו יתרונות רבים עבורכם: שקט נפשי (כי יש מי שמטפל לכם באתר), קידום במנועי חיפוש, תוכן טרי ורענן באופן שוטף, מזעור תקלות ונפילות האתר (כי יש מי שמנטר את האתר ומטפל בבעיות) וכמובן – כתובת מקצועית לכל שאלה, מחשבה או בעיה.

מה ההבדל בין תחזוקת אתר וניהול אתר?

למרות הקרבה במונחים, אלה לא שירותים זהים. תחזוקת אתרים כוללת פעולות בסיסיות כמו שדרוגים, טיפול בתקלות והעלאת תכנים בתדירות נמוכה. מדובר בכמה שעות בודדות של עבודה בכל חודש, והמחיר בהתאם. ניהול אתרים הוא חבילת שירותים גדולה יותר, וכולל קידום האתר במנועי חיפוש, שיפור ביצועים, כתיבת תכנים וייעוץ שיווקי.

כמה עולה לבנות אתר וורדפרס?

אין ספק שהתקציב הוא אחד השיקולים החשובים ביותר בכל הקשור להקמת אתר, ורבים מעוניינים לדעת את המחיר עוד בטרם הגדירו את מבנה האתר ואפיונו. אולם, עלות בניית אתרי וורדפרס תלויה בגורמים רבים, כמו מורכבות העיצוב; פיצ'רים נדרשים; האם יש צורך בכתיבת תוכן עבור האתר וכו'. לכן, הצעות מחיר קבועות "מהקופסא" אינן רציניות ולא משקפות את הצרכים והרצונות של הלקוח. אשמח מאוד לשמוע מכם באיזה סוג אתר אתם מתעניינים, ולשלוח לכם הצעת מחיר מתאימה, ברורה ומפורטת.

מה זה אתר תדמיתי, ומה ההבדל בין אתר תדמיתי לאתר תוכן?

אתר תדמיתי הוא לרוב אתר המכיל מספר קטן של עמודים קבועים. אתרים כאלה נועדו להעניק נוכחות אינטרנטית בסיסית לבעל עסק או אדם פרטי. אתר תוכן הוא בדרך כלל אתר אינטרנט שמכיל כמות גדולה של מידע, כמו מגזין אינטרנטי בנושאים שונים או פורטל תוכן. מערכות ניהול תוכן כמו וורדפרס, מאפשרות לבעל האתר להוסיף, לשנות ולמחוק תכנים מהאתר, ללא צורך בסיוע טכני או ידע בתכנות או בגרפיקה. אתרי תוכן נועדו למי שזקוק לעדכונים באתר באופן שוטף, ולמי שאוהב לייצר תוכן על בסיס קבוע.

כמה זמן לוקח לבנות אתר?

זמן בניית האתר תלוי בסוגו, גודלו, במורכבותו ובמידת שיתוף הפעולה של הלקוח. ניתן להקים אתר תדמיתי סטנדרטי תוך כשבוע ימים, במידה שיש צורך בהקמה מהירה של האתר, אולם לרוב מומלץ לבצע את התהליך באופן יסודי ולא להזדרז שלא לצורך. מנסיוני, הזמן הממוצע להקמת אתר תדמיתי רגיל עומד על כחודש ימים.

מהם היתרונות של אתר וורדפרס?

אתר וורדפרס הוא בחירה מצוינת עבור מגוון רחב של עסקים ואנשים פרטיים. וורדפרס הינה מערכת ניהול אתרים פופולרית, שכ-40% מהאתרים בעולם בנויים עליה. היא נוחה לשימוש, בעלת אפשרויות הרחבה מגוונות ורבות, תומכת בעברית באופן מלא ומאפשרת ניהול שוטף איכותי של כל אתר – מאתרי תדמית לעסקים קטנים, דרך פורטלים גדולים ועשירים בתוכן ועד אתרי חנות וסחר.

בין היתרונות של וורדפרס ניתן למנות: נוחות שימוש, שדרוגים והרחבות רבים, קוד פתוח, קוד הכתוב בצורה איכותית ומיקום טוב במנועי חיפוש. בנוסף, אתרי וורדפרס לא כובלים אתכם לספק יחיד, ובאפשרותכם לעבור בין שירותי אירוח אתרים בצורה מהירה, במידת הצורך.

כאן תוכלו לראות רשימה של פרויקטים בתחום פיתוח אתרי וורדפרס שבוצעו לאחרונה על ידי החברה.

האם כדאי להקים אתר באמצעות וויקס?

וויקס היא מערכת חינמית בקוד סגור, המשמשת להקמת אתרים. מבלי להיכנס לפירוט מדוקדק, התשובה הכללית היא: "לא" – לא כדאי להקים אתר באמצעות וויקס, אלא אם כן מדובר באתר קטן שלא משמש למטרה מקצועית. ניהול אתרים וקידומם בצורה מקצועית לא מתאפשר באמצעות מערכת WIX, מכיוון שמדובר במערכת בקוד סגור, שלא מאפשרת טיפול בצד הטכני. האתרים סובלים מבעיות טעינה במובייל ומוגבלים מבחינת הפונקציונליות והאפשרות לשדרג אותם. בנוסף, עבודה עם מערכת בקוד סגור כובלת את המשתמש ולא מאפשרת לו את ניוד האתר למערכת אחרת במידת הצורך.

מה זה אתר רספונסיבי?

אתר רספונסיבי הוא אתר המגיב לגודל המסך המציג אותו, ומשתנה בהתאם. כלומר, האתר מתאים את עצמו ונראה בצורה מסוימת על מסך מחשב, ובצורה שונה על מסכי סלולרי וטאבלטים. ניתן לבדוק אם אתר הוא רספונסיבי גם באמצעות הקטנה של חלון הדפדפן. כיום, כאשר 80%-50% מהכניסות לאתר ממוצע מגיעות מסמארטפונים ומחשבי לוח, יש חשיבות רבה לבניית אתר רספונסיבי, או תכנות מחדש של אתר קיים, כדי שיידע להגיב לגדלי המסכים השונים.

מה זה ניהול תוכן?

ניהול תוכן באינטרנט כולל בתוכו כמה וכמה אספקטים: כתיבה, תרגום, עריכה, אפיון תכנים לאתרי אינטרנט, ייעוץ בנוגע לשימוש בטכנולוגיות חדישות באינטרנט ועוד. כאשר מדברים על תוכן, אין הכוונה לטקסטים בלבד, אלא למדיה שונים, כמו סרטונים, תמונות וגם מוזיקה. באמצעות ניהול תוכן מקצועי אתם יכולים לשפר את מיקום האתר במנועי החיפוש, להפוך אותו לאיכותי ואטרקטיבי יותר לגולשים ולהביא לקוחות רבים יותר לעסק שלכם.

מדוע יש צורך בכתיבה ועריכה מקצועית של אתר אינטרנט?

כמו בכל תחום אחר, אפשר לחסוך כאשר בונים אתר. את העיצוב אפשר לעשות עם תבניות מוכנות וחינמיות, את האתר אפשר לארח בשרתים חינמיים ואת התוכן אתם בהחלט יכולים לכתוב בעצמכם. יחד עם זאת, כתיבה ועריכה מקצועיות מבטיחות לכם מראה מקצועי ואמין יותר של האתר – בעיקר בפני הלקוחות שלכם. שגיאות כתיב או שפה עילגת ייצרו רושם רע, ועלולים לגרום לגולשים לחשוב כי העסק שלכם אינו רציני. כתיבה שיווקית, ברורה וקולעת, תעביר בצורה המדויקת ביותר את המסרים הרצויים לכם. בנוסף, כתיבת טקסטים מקצועית מבטיחה לכם מיקום טוב יותר במנועי חיפוש דוגמת גוגל.

כיצד משפרים את מיקום האתר במנועי חיפוש?

שיפור מיקום האתר שלכם במנועי החיפוש השונים (SEO) הוא תהליך שמתחיל עם בנייה נכונה של האתר – ולמעשה לא נגמר אף פעם. מדובר בתהליך מתמשך של עדכונים ושיפורים, תוך בדיקה של מילות המפתח שעליהם כדאי ואפשר להתחרות. באופן כללי, עדכונים שוטפים של האתר, תוכן הבנוי בצורה נכונה ומקצועית, אתר הבנוי נכון מבחינה טכנית, לינקים נכנסים ומעקב שוטף אחר מצב האתר – אלה חלק מהגורמים המשמעותיים ביותר בשיפור מיקום האתר במנועי חיפוש. למידע נוסף בנושא ניהול וקידום אתרים.

איך בוחרים אחסון לאתר?

בחירת אחסון לאתר היא חלק חשוב מתהליך ההקמה שלו. יש מספר פרמטרים שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים שירותי הוסטינג, ביניהם: נפח אחסון, רוחב פס, מספר מסדי נתונים, זמינות שירות לקוחות, אמינות ומהירות ועוד.

למה צריך לעשות אפיון לאתר לפני בנייתו?

אפיון אתר הינו חלק חשוב והכרחי בתהליך בניית אתר האינטרנט שלכם. בניית אתר ללא אפיון משולה להקמת בית ללא תוכניות אדריכליות. כאשר מנסים להקים אתר ללא אפיון מסודר, נתקלים בקשיים רבים ושאלות פתוחות, אי הבנות מול המפתחים והמעצבים ואי סדרים שמובילים לוויכוחים ואף חריגות משמעותיות מהתקציב. אפיון אתר מסודר יאפשר לכם לדעת מראש מה תהיה התוצאה הסופית, יחסוך לכם כסף רב ובסופו של התהליך יתקבל אתר איכותי, שמשרת אתכם בצורה הטובה ביותר.

יש לך טיפים לניהול אתר מכירות מצליח?

בוודאי. הדרך להצלחה של אתר חנות מתחילה בתכנון נכון, ומחשבה מעמיקה על איך כדאי להציג את המוצרים. בחירת האחסון לאתר חשובה מאוד, כמו גם בנייה נכונה ומקצועית, על מנת לקבל אתר עם ביצועים טובים שיהיה נוח לשימוש לגולשים (וגוגל יאהב אותו, גם). תמונות איכותיות, תיאורים ברורים ומפורטים ואינפורמציה עשירה יעזרו לקונים לרצות לרכוש אצלכם. ואחד הפרמטרים החשובים ביותר, כמו תמיד, הוא שירות לקוחות רציני, נעים ואיכותי.