[email protected] // 054-6566464

מה זה ניהול תוכן דיגיטלי ואיך עושים אותו נכון?

נכתב ב-22 ביוני 2022

ניהול תוכן הוא לא מונח חדש במיוחד, גם לא ניהול תוכן דיגיטלי. ובכל זאת, היתה אבולוציה במונחים האלה, וגם בצורת העבודה של מנהלי תוכן.

בדרך כלל, כשחושבים ומדברים על תוכן, מתייחסים לטקסטים – וחושבים על כתיבה, עריכה ומניפולציות שונות הקשורות לכתבות, מאמרים ופוסטים. אבל גם לפני האינטרנט, המילה "תוכן" כללה אלמנטים נוספים, כמו סרטים ותמונות. היום, כשמדברים על ניהול תוכן דיגיטלי, הכוונה ליצירה ועיבוד של כל סוגי התוכן הרלוונטיים – טקסטים באתר, תמונות, סרטונים, פודקאסטים, פוסטים ברשתות חברתיות, מודעות לקמפיין ממומן, חומרים פנימיים של החברה, מצגות הדרכה ועוד. לפעמים כל התכנים האלה נמצאים תחת הניהול של ישות אחת – מנהל תוכן דיגיטלי – ולפעמים האחריות מתחלקת בין תפקידים שונים, כמו אחראית סושיאל מדיה, מומחה SEO או חברת ניהול אתרים.

לתוכן דיגיטלי יכולות להיות מטרות שונות: ברוב המקרים, הוא נועד לקדם את העסק שלכם ולהביא לידים ומכירות, אבל לא רק. לפעמים יוצרים תוכן דיגיטלי למטרות הדרכה פנימיות או מטרות מיתוג כלליות שלאו דווקא מיתרגמות באופן ישיר למכירות. תוכן שיווקי נטו הוא לגמרי חלק מתוכן דיגיטלי, אבל הוא רק נישה אחת מבין נישות רבות בתחום.

לא משנה מה מטרת התוכן, השאיפה היא ליצור תוכן איכותי, לארגן אותו בצורה נוחה לחיפוש וצריכה, לפרסם אותו ולדאוג שיופץ בצורה מיטבית.

ניהול תוכן דיגיטלי

(בסדר, זו מכונת כתיבה והיא אינה דיגיטלית. תזרמו)

אחד האתגרים הגדולים בתחום הוא להבין את ההבדלים בין הפלטפורמות השונות, ולדעת ליצור תוכן דיגיטלי מתאים עבור כל פלטפורמה. למשל, פוסט בלינקדאין לא יכול להיות מנוסח כמו פוסט בפייסבוק; מצגת להרצאה צריכה לעבור התאמות כדי להפוך לפוסט בבלוג; ואין דין סרטון ביוטיוב כמו סרטון בטיקטוק או רילז באינסטגרם. מנהלת תוכן דיגיטלי מקצועית יודעת להבדיל בין ערוצי התקשורת השונים ולקבוע איך התוכן צריך להיראות ולהיבנות. היא לאו דווקא צריכה ליצור את התוכן בעצמה. לא כל אחד יודע גם לכתוב, גם לערוך, גם לקדם אתרים וגם ליצור סרטונים ויראליים. בהרבה מקרים, יש צורך בכמה טאלנטים כדי ליצור רשת תוכן דיגיטלי רחבה ואיכותית.

לחלופין, אפשר להחליט להתמקד בסוגי תכנים ופלטפורמות מסוימות, ולוותר על ערוצים אחרים. עדיף, למשל, לתחזק פרופיל איכותי ומשפיע בטוויטר בלבד, מאשר לנסות להחזיק פרופיל פייסבוק, לינקדאין וערוץ יוטיוב בצורה חובבנית ולא ממצה.

ניהול תוכן באינטרנט נמדד בתוצאות בהתאם להגדרת היעדים. אם המטרה היא קידום האתר – אז תוכן טוב יתמקם גבוה בדירוג של גוגל ויביא טראפיק איכותי וקבוע לאתר; אם המטרה היא חשיפה ומספר צפיות גבוה, אז תוכן טוב יריץ את הקאונטרים והלייקים; אם המטרה היא מכירות – אז תוכן טוב יעניק לכם אחוזי המרה גבוהים. בסופו של דבר – כמעט הכל מדיד, גם בתחום התוכן.

האם אתם צריכים ניהול תוכן דיגיטלי? סביר להניח שכן. לרוב בעלי העסקים אין את הכישורים הנדרשים בתחום הכתיבה, העריכה, עריכת הווידיאו או הסאונד, כדי ליצור ולהפיץ תוכן איכותי. התפיסה לפיה "תוכן זה קל וכל אחד יכול לעשות את זה" (או, מה שנקרא "התוכן זונה") היא שגויה ויכולה רק להזיק לתדמית העסקית שלכם. לא מדובר רק בשגיאות כתיב מביכות שאפשר לראות בכל פינה באינטרנט, אלא גם בניסוחים שלא מעבירים את המסר, טעויות שבולמות את ההפצה של התכנים בגלל חוסר הבנה של הפלטפורמה, הפרת זכויות יוצרים, ותוכן ירוד וחסר תועלת שפשוט לא מוסיף דבר לעסק ולמכירות שלכם. אם אתם רוצים להשתמש בתוכן ככלי שיווקי – מומלץ שלא לנסות לזרוק מילים ותמונות לבד ובאופן רנדומלי, אלא להיעזר באנשי ונשות מקצוע בתחום, שיודעים ויודעות ליצור תוכן איכותי ומעורר עניין.

ניהול אתרים - 25 שנות ניסיון ומקצועיות ללא פשרות!

צרו קשר והזניקו את האתר שלכם קדימה!