[email protected] // 054-6566464

טעויות נפוצות בקידום אתרים

נכתב ב-15 בספטמבר 2019

טעויות בקידום אתרים

לא משנה באיזה תחום אתם עוסקים – אם יש לכם אתר אינטרנט, סביר מאוד להניח שאתם צריכים לקדם אותו. אנחנו בשנת 2019 והתחרות עזה כמעט בכל תחום ומקצוע. כמות המתחרים על המקומות הראשונים בגוגל הולכת וגדלה בהתמדה, והמירוץ למקום הראשון מאתגר ומסובך יותר ככל שעובר הזמן.

למרות זאת, בעלי אתרים רבים לא מעוניינים להשקיע את הכסף הדרוש לקידום אתרים מקצועי ואיכותי, ומנסים לעשות זאת לבד. נכון, אין פה סודות אפלים ולא מדובר בפיזיקה גרעינית. כל אחד יכול ללמוד ניהול וקידום אתרים – המידע גלוי וזמין באינטרנט. אבל, אם אתם בעלי עסק – קטן, בינוני או גדול – רוב הסיכויים שאין לכם את הזמן ללמוד את הנושא כיאות, ואפשר להניח שאתם גם עושים טעויות קשות בנסיונות קידום האתר.

קידום אתרים בלתי מקצועי הוא לא רק בזבוז זמן – הוא גם יכול לגרום נזק לאתר שלכם ולדרדר אותו בתוצאות החיפוש.

הנה כמה מהטעויות שאתם לא רוצים לעשות בכל הקשור לקידום האתר שלכם:

נסיונות קידום המילים הלא נכונות

בחירת מילות המפתח הנכונות לקידום היא מורכבת ודורשת בחינה מעמיקה. לא מספיק להריץ כמה חיפושים בגוגל, לראות מי המתחרים שנמצאים במקומות הראשונים ולהתחיל לנסות לדחוף את האתר בכיוון הזה. צריך לבדוק גם מה נפח החיפושים בביטויים ובמילים שאתם רוצים לבחור, האם אתם בכלל מציעים שירותים שרלוונטיים לחיפוש הזה, והאם בכלל יש לכם סיכוי להיכנס לעמוד הראשון של גוגל (שלא לדבר על המקומות הראשונים).

בעיה נוספת – השקעתם מאמץ במילות חיפוש מסוימות ואפילו כבשתם את המקום הראשון בגוגל בחיפוש "עוגת יום הולדת ורודה עם פרחים ירוקים". אך אבוי, צרה צרורה, אף אחד לא מחפש את הביטוי הזה, או שנפח החיפושים כל כך נמוך שהוא פשוט לא מניב טראפיק משמעותי לאתר.

כלומר – לא מספיק לדעת לקדם, צריך קודם כל להחליט מה מקדמים.

תוכן כפול

תוכן כפול הוא בעיה נפוצה באתרי מכירות ואתרים קטלוגיים. כאשר יש כמות גדולה של מוצרים דומים, קשה מאוד לכתוב תוכן מקורי עבור כל אחד מהם, והנטייה היא פשוט לעשות קופי פייסט. גוגל לא אוהב לראות תוכן שחוזר על עצמו. כמו בהרבה מקרים אחרים, גם כאן העצלנות לא משתלמת.

שימוש בתוספי seo

הבעיה היא, כמובן, לא השימוש בפני עצמו, אלא העובדה שרבים חושבים שעצם התקנת תוסף SEO מסייעת בקידום האתר – ולא כך הם פני הדברים. התקנת תוסף יכולה לעזור בקידום האתר, אבל צריך להגדיר את התוסף בצורה נכונה ולהזין את המידע הנכון בשדות השונים שהוא מציע. יתרה מכך, קיימים תוספי וורדפרס כבדים ובעייתיים, שעושים יותר נזק מתועלת בכל הקשור לקידום האתר. תוספים אלה עלולים להאט את האתר, לגרום לשגיאות והתנגשויות בקוד ולהוות סיכון אבטחה משמעותי.

Search Console – מה?!

כמעט כולם מכירים את האנליטיקס של גוגל, אבל הרבה מאוד מתעלמים, מזניחים או פשוט לא מודעים לקיומו של ה-Search Console של גוגל. מדובר בכלי קריטי לקידום אתרים, שמספק מידע לגבי מילות חיפוש, מפת האתר, עמודי שגיאה, תאימות מובייל ועוד. מסתבר שלא רק חובבנים מתעלמים מהכלי הזה – גם חברות קידום קיקיוניות ורמאיות לא טורחות להפעיל אותו כאשר הן "מקדמות" את האתר.

הזנחת האופטימיזציה

שיפור מהירות, תיקון שגיאות ותקלות, שדרוגי מערכת וגם בחינת ממשק המשתמש – כל אלה קשורים לאופטימיזציה וקריטיים לקידום האתר. כדי לעשות אופטימיזציה ברמה גבוהה, צריך לדעת קוד וצריך לדעת להתעסק באתר בצד השרת.

בניית האתר על פלטפורמה לא נכונה

מערכות קוד סגור דוגמת וויקס, שלא מאפשרות לכם גישה מלאה לקוד ולשרת, לא ניתנות לקידום באותה רמה כמו מערכות קוד פתוח, דוגמת וורדפרס ואחיותיה. בלי גישה לקוד ולשרת אי אפשר לעשות אופטימיזציה, ובלי אופטימיזציה אי אפשר לעשות באמת קידום אתר. אם התשתית גרועה, חבל לנסות להשפריץ צבע טרי. קודם כל צריך להחליף את היסודות.

Keyword stuffing

שנת 1998 עברה כבר די מזמן, אבל מדהים לראות שיש עדיין מי שחושב שכתיבת מאמרים קצרים וגרועים, המלאים במילות מפתח בצפיפות גבוהה, יסייעו בצורה כלשהי לקידום האתר. תוכן גרוע לא יקדם את האתר שלכם, אלא רק יפגע בו. כיום, גוגל מחפש תוכן איכותי וטבעי באתר, ולא מאמרים שנכתבו עבור רובוטים (תמורת 20 שקלים ל-400 מילה).

לא מעדכנים

אתר שמתחרה בשוק סוער וצפוף לא יכול להרשות לעצמו לקפוא על השמרים ולהעלות תכנים חדשים פעם בחודש. יש צורך בניהול אתר שוטף, כולל יצירת תוכן חדש ואיכותי על בסיס קבוע. לא תכתבו – לא תתקדמו.

המינון של הממומן

אם אתם משקיעים את כל התקציב שלכם בקידום ממומן – סביר להניח שלא יישאר לכם כסף כדי לעסוק בקידום אורגני. לקידום ממומן יש יתרונות – הוא מהיר ויעיל ומסייע בהבאת טראפיק נקודתי ומסיבי לאתר. מצד שני, הפרסום בגוגל לרוב אינו זול, והטראפיק עלול להיות חד פעמי. גם בפייסבוק המחירים אינם זולים כבעבר, החשיפה בעייתית ויש גם מי שטוען שהתוצאות המוצגות לא אמינות. לקידום אורגני צריך זמן וסבלנות, ובעיקר ראייה לטווח ארוך. התוצאות לרוב לא מיידיות, יש עליות ומורדות עם השינויים באלגוריתם של גוגל וזה לא זול. עם זאת, התוצאות של קידום אורגני איכותי נשארות לאורך זמן ומייצרות טראפיק איכותי וקבוע באתר.

ניהול אתרים - 25 שנות ניסיון ומקצועיות ללא פשרות!

ניהול אתרים של The Shark Lady כולל תחזוקה שוטפת, קידום במנועי חיפוש, שיפור ביצועים והאצת אתר וניהול תוכן.

צרו קשר והזניקו את האתר שלכם קדימה!