[email protected] // 054-6566464

הקמת אתר מכירות מעולה – טיפים בדרך להצלחה

נכתב ב-7 בפברואר 2022

הכל קורה אונליין בימינו, ומגיפת הקורונה רק גרמה ליותר ויותר עסקים להעביר פעילות (לפחות חלקית) לאינטרנט. התוצאה – המון אתרי מכירות חדשים מציפים את הרשת. אלה אתרי איקומרס שנבנו במהירות, לעתים ללא תכנון מסודר ועל המערכת הלא-נכונה, ולמרות השקעה של אלפי שקלים בהקמת האתר, הזנת תוכן ומוצרים, פרסום, שיווק ומערך שירות לקוחות – האתר לא מניב מכירות וגורם להפסדים.

לא משנה מה אתם מוכרים – מחשבים, עציצים, ציוד רכיבה על סוסים או צעצועים לחתולים, אתם צריכים נוכחות אינטרנטית מסודרת וטובה, על מנת לאפשר ללקוחות שלכם להגיע אליכם מכל מקום בארץ (ואפילו בעולם), ומבלי לצאת מהבית. איקומרס הוא כבר לא אופציה מעורפלת – הוא חובה עבור כל עסק שרוצה להצליח.

הקמת אתר מכירות איכותי צריכה להתבצע בצורה מסודרת ומתוכננת, תוך הקפדה על כמה עקרונות חשובים. הנה כמה טיפים להקמת אתר חנות מעולה:

שמרו על עיקרון הפשטות

אתרי מכירות עיצוב פשוט

חוק טוב לחיים בכלל הוא Keep it simple. כשמדובר באתרי מכירות, עקרון הפשטות הוא קריטי. ככל שיש לכם יותר אלמנטים גרפיים באתר, כך אתם מרחיקים את הגולש מהמטרה שלשמה התכנסנו – מכירות. באנרים, פופאפים, אלמנטים צעקניים ושאר אפקטים, גורמים לאתר להיות מבלבל ומסורבל, ומייאשים את הלקוחות. המיקוד צריך להיות תמיד על מכירת המוצרים, ולא על עיצוב מפונפן.

נסו לחשוב כמו גולש שמגיע לאתר

זה מאוד קשה להיות אובייקטיביים בכל הקשור לחווית השימוש באתר שלכם. אתם הרי מכירים את העסק היטב, יודעים הכל על כל מוצר, ועברתם בכל פינה באתר המכירות שלכם. עם זאת, אתם צריכים לנסות לראות את האתר בעיניים של אדם זר, ולהבין האם הוא יכול למצוא בו את מה שהוא רוצה בקלות, האם תהליך המכירה נוח ומהיר והאם המוצרים מסודרים בצורה הגיונית. אם אתם לא בטוחים איך לעשות זאת, מצאו מומחה בתחום (חוויית משתמש, ניהול אתרים וכו') והתייעצו איתו.

מיתוג הוא קריטי

המשתמשים רוצים לקנות ממותגים שהם מכירים ואוהבים. הם לא רוצים אתרי מכירות חסרי זהות וגנריים. המיתוג הוא ה-DNA של העסק שלכם והוא חשוב ליצירת קשר ומערכת יחסים עם הקונים שלכם, והוא קריטי ליצירת מכירות. הזהות העסקית שלכם חשובה מאוד, ורק אחרי שתגדירו אותה, תוכלו לבנות אתר מכירות אופטימלי, שייצג את המיתוג והזהות של העסק שלכם.

השתמשו בתמונות איכותיות

תמונות באתרי מכירות הן נושא מורכב וחשוב, ואי אפשר לנהל אתר איקומרס מצליח בלי תמונות איכותיות. אתם לא יכולים להרשות לעצמכם להסתפק בתמונות גנריות, תמונות סטוק או תמונות מטושטשות שצילמתם בטלפון הנייד. השקיעו מה שצריך ואיך שצריך כדי שתוכלו להעלות תמונות מוצרים ברורות, גדולות, איכותיות ומגוונות לאתר. לקונים באינטרנט אין אפשרות להסתמך על החושים, מלבד חוש הראייה (וחוש השמיעה, במקרים מסוימים). אין ריח, אין מגע, אין אפשרות למדוד את המוצרים – ולכן יש חשיבות רבה לתמונות איכותיות.

צרו תוכן שניתן לסרוק במהירות

למרות שכולנו רוצים להיות צרכנים נבונים, רוב הגולשים לא קוראים כל מילה שאתם כותבים על המוצרים שלכם. הם מחפשים מידע חשוב, ומהר. בכל הקשור לאתרי מכירות, חשוב מאוד לכתוב את תיאורי המוצרים (ובכלל את התוכן) בצורה כזו שמאפשרת לגולשים לסרוק אותם במהירות ולמצוא את המידע החשוב להם. השתמשו במשפטים קצרים וקולעים, הדגשות במידת הצורך ורשימות. מפרטים טכניים צריכים להיות מובנים ומסודרים לפי סעיפים, ולא גוש טקסט ארוך ולא ערוך. שירותי ניהול תוכן מומלצים במיוחד עבור אתרי איקומרס.

ודאו שהצ'קאאוט מהיר ויעיל

עד שהגולש עבר את כל המשוכות והחליט לקנות אצלכם, אתם בוודאי לא רוצים שהוא ייתקע דווקא בתהליך הצ'קאאוט. בדקו שוב ושוב את התהליך, ודאו שהוא קל, נוח וברור (בדסקטופ ובמובייל); תנו לגולשים אפשרות להירשם לאתר או לרכוש כאורחים; דאגו שתהליך הצ'קאאוט יהיה שקוף ושהלקוח יוכל להבין בדיוק מה המידע שהוא צריך לספק; בדקו שעולה עמוד אישור הזמנה לאחר סיום הרכישה ועוד.

השקיעו בקידום אתרים אורגני

בגלל החיפזון של הקמת אתרי מכירות, רבים מהם לא מתכננים לטווח ארוך ומסתמכים על קמפיינים ממומנים בגוגל או ברשתות החברתיות. קמפיינים הם דבר חשוב וטוב, אבל יש להם חסרונות: הם מתאימים לטווח הקצר, הם לרוב יקרים, התקציב שלהם עלול להיגמר מהר ולא מבטיח בכלל שיבוצעו מכירות באתר, ואחרי שהם נגמרים, ואם לא השקעתם בקידום אורגני, הטראפיק באתר יירד לאפס.

קידום אתרים אורגני הוא תהליך ארוך ולא זול בכלל, אבל התוצאות שלו הן התבססות אתר המכירות בתוצאות הראשונות בגוגל, מה שמבטיח טראפיק קבוע (ואף מתגבר) לאורך זמן, ללא תלות בקמפיין פרסומי.

ניהול אתרים - 25 שנות ניסיון ומקצועיות ללא פשרות!

צרו קשר והזניקו את האתר שלכם קדימה!