[email protected]

8 פיצ'רים שחובה ליישם בכל אתר מכירות

מאת: רויטל סלומון
נכתב ב-1 ביוני 2022

ניהול אתר מכירות הוא תמיד עניין מאתגר. מעבר למיומנויות הרגילות של ניהול אתרים, יש שכבות נוספות באתרי סחר שמוסיפות מורכבויות – ניהול מלאי, שירות לקוחות, אבטחת מידע ועוד. המטרה היא למכור ולהרוויח כמה שיותר, והדרך לעשות זאת שונה מאתר לאתר.

עם זאת, יש גם אלמנטים שדומים וחוזרים על עצמם כמעט בכל סוג של אתרי מכירות, והם חייבים להיות באתר שלכם כדי שיצליח.

הנה כמה פיצ'רים שהם חובה בכל אתר מכירות.

ניווט ידידותי למשתמש

אתרי מכירות בדרך כלל מלאים בכמות גדולה של מוצרים. לפעמים אפילו מאות ואלפים. המשתמש לא מכיר אתכם, לא יודע בדיוק מה אתם מוכרים ואיפה כל דבר, וצריך לעזור לו להגיע למוצרים שהוא מחפש. ניווט ידידותי ועשוי היטב הוא מפתח חשוב בדרך להצלחת אתר החנות שלכם. צריך לקטלג את המוצרים בצורה נכונה והגיונית, ובתפריט הראשי להציג קודם כל את הקטגוריות הפופולריות והחשובות ביותר.

קחו דוגמא מקמעונאיות גדולות באינטרנט – לרובן יש תפריט ניווט ראשי עמוס בקטגוריות, אבל עדיין קל ונוח לשימוש, עם תעדוף של הקטגוריות הפופולריות. כך, המשתמש יכול לעיין בקטגוריות המוצרים השונות ולאתר מוצרים שמעניינים אותו.

תפריט אתר מכירות

חיפוש פנימי באתר

תפריט ניווט זה חשוב מאוד, אבל לעתים קרובות הגולשים לא יודעים בדיוק איך להגיע למוצר ספציפי. לפעמים הם ינחתו בעמוד המוצר הספציפי לאחר חיפוש בגוגל, אבל אתם לא יכולים להסתמך רק על זה. לכן, חובה לכלול באתר חיפוש פנימי יעיל ובולט.

מומלץ להשתמש בכלי חיפוש שגם מציג למשתמש הצעות והשלמות כשהוא מתחיל להקליד.

סרטונים של מוצרים

כולנו יודעים שתמונות בולטות ואיכותיות זה חשוב למכירות, אבל מעטים אתרי המכירות שמשתמשים בסרטונים בצורה יעילה ונכונה. סקרים מראים שיותר ממחצית הקונים הצהירו שסרטונים טובים עזרו להם להחליט לקנות מוצר מסוים.

הפקה מקצועית של סרטון יכולה להיות יקרה, אז כמובן שאין צורך בסרטון עבור כל מוצר ומוצר, אבל כדאי לשקול זאת עבור מוצרים יקרים, מורכבים או כאלה שאתם מרוויחים הרבה מכל מכירה שלהם.

ביקורת על מוצרים

השפע של המוצרים הזמינים באינטרנט יכול לגרום לקונים להתבלבל. אחד האלמנטים שעוזרים בהחלטה מה והאם לרכוש, הוא ביקורת של גולשים אחרים על מוצר מבוקש. הקונים לא יאמינו לכל הסופרלטיבים שתכתבו על המוצרים שלכם. הם רוצים לדעת מה חושבים אנשים אמיתיים על מה שאתם מוכרים, והאם המוצר מתאים באמת לצרכים שלהם. שילוב ביקורות אותנטיות באתר המכירות, יסייע לקונים לקבל החלטות ולסמוך על האתר שלכם יותר.

מדיניות החזרת מוצרים נדיבה

אל תסתפקו בחוק היבש. למרות שאנחנו כבר עמוק בתוך עידן הסחר האלקטרוני, לאנשים עדיין קשה עם הקניות באינטרנט, במיוחד בגלל חוסר הוודאות – האם המוצר באמת מתאים? אולי המידה לא נכונה? אולי הצבע לא בדיוק כמו שראיתי על המסך? אולי המוצר יגיע מקולקל או שבור, או שפשוט הקונה יתחרט? אם הקונים יודעים שאפשר להחזיר לכם מוצרים בקלות וללא טרחה, הם יעזו יותר ויבצעו יותר רכישות. זה נכון שזה טרטור לקבל מוצר בחזרה, אבל זה יהפוך את אתר המכירת שלכם לפופולרי ומצליח יותר.

שאלות ותשובות על מוצרים

מעבר לתיאור מפורט על כל מוצר, כדאי לכלול חלק של שאלות ותשובות על המוצרים שאתם מוכרים. אתם יכולים ליצור את החלק הזה על בסיס השאלות שהלקוחות שלכם שואלים בדרך כלל, ומההכרות שלכם עם המוצר והשימושים שלו. חלק כזה בעמוד המוצר ייתן לקונים מידע רב יותר וגם יחסוך להם את הצורך לפנות אליכם בשאלות באימייל או בצ'אט. ככל שתיתנו לגולשים יותר מידע רלוונטי, כך יהיה להם יותר קל לקבל החלטה ולקנות.

מעקב משלוחים

שירותי המשלוחים בישראל יכולים להיות די קטסטרופליים ולא שירותיים. אחת הבעיות הגדולות היא מעקב משלוחים לא מדויק ולא נאמן למציאות, אם בכלל.

הקונים אוהבים לדעת בדיוק איפה המוצר שלהם ומתי הוא צפוי להגיע. העדיפו חברות שילוח שמספקות מעקב משלוחים מדויק ואיכותי, או ספקו אחד כזה בעצמכם.

קופונים

מי לא אוהב הנחות? ויותר מזה – מי לא אוהב את ההרגשה שהוא קיבל הנחה מיוחדת? צ'פרו את הקונים שלכם בקופונים – זה יכול להיות באמצעות קמפיין ממומן, קופון מיוחד לנרשמים לניוזלטר, קופון ללקוחות חוזרים ועוד.

חשוב שההנחה או המתנה יהיו משמעותיות ולא מזעריות, כדי שהקונים ירגישו שיש להן ערך ושהם חשובים לכם.

ניהול אתרים - 25 שנות ניסיון ומקצועיות ללא פשרות!

צרו קשר והזניקו את האתר שלכם קדימה!