[email protected] // 054-6566464

העלאה ועריכת תמונות באתר וורדפרס

נכתב ב-14 בנובמבר 2016

תמונות הן חלק אינטגרלי וחשוב בכל אתר אינטרנט. באמצעות וורדפרס, ניתן להזין בקלות תמונות לאתר, ואף לשנות את גודלן במידת הצורך. עם זאת, ולמרות הכלים המתקדמים של וורדפרס, מומלץ לחתוך מראש את התמונות לגודל המתאים.

תמונות באתר אינטרנט לא מתיישרות עם הטקסט כמו תמונות במסמך וורד, ויש לשים לב ולהקפיד על כל הפרטים הקטנים, על מנת שהתמונה תיראה היטב, לא תהיה מפוקסלת ותשתלב בצורה נעימה לעין עם הטקסט.

כמה תמונות כדאי להעלות בפוסט? לפחות אחת, על מנת ששיתופים ברשתות חברתיות ימשכו יותר את העין. אם הטקסט ארוך, אפשר לשלב תמונות נוספות, אולם כדאי שלא להזין יותר מ-2-3 תמונות, על מנת שלא להאט את זמני הטעינה של הפוסט. ככלל אצבע, מומלץ שלא להעלות תמונות שנפחן גדול מ-100 קילובייט. רצוי לצמצם את נפח התמונות כמה שיותר, באמצעות כלים מתאימים לעריכת תמונות.

הזנת תמונות, גלריות וקבצים מתבצעת על ידי הקלקה על כפתור "הוספת מדיה", שנמצא מעל חלון העריכה. ניתן להוסיף גם תמונות באמצעות התפריט הראשי: מדיה –> קובץ חדש. כל התמונות והקבצים שנעלה לאתר יישמרו בספריית המדיה, אליה ניתן לגשת באמצעות מדיה –> ספריה.

מקמו את הסמן במקום שבו אתם רוצים שתופיע התמונה, והקליקו על "הוספת מדיה", ייפתח חלון שיציג את ספריית המדיה הקיימת באתר. ניתן לבחור מתוך התמונות הקיימות, או להעלות תמונה חדשה לאתר. כדי להעלות תמונה חדשה, הקליקו על "העלה קבצים" ובחרו תמונה מתאימה מהמחשב. שימו לב  – אין להעלות קבצים עם שמות בעברית. שם קובץ העולה לוורדפרס חייב להיות באנגלית ו/או עם מספרים.

העלאת תמונות לאתר וורדפרס

לאחר שהמערכת מסיימת להעלות את התמונה, יש למלא פרטים נוספים בשדות הנמצאים בצד שמאל של המסך.

פרטי תמונה וורדפרס

בשדות "כותרת", "טקסט חלופי" ו-"תיאור", יש להזין מספר מילים המתארות מה מופיע בתמונה (אפשר להזין בדיוק את אותן מילים בכל השדות). אפשר להזין תיאור בעברית (אם האתר בעברית). ההזנה בשדות אלה מתבצעת לטובת מנועי החיפוש, שלא רואים תמונות אלא קוראים את התיאור שלהן, ולטובת בעלי מוגבלויות, שאינם יכולים לראות את התמונה כראוי.

אל תדלגו על שלב זה. לאורך זמן, הזנת תיאורים וכותרות מתאימים לתמונות שלכם יסייעו בקידום האתר במנועי חיפוש, ויגבירו את השימושיות שלו.

בחלק התחתון של מסך פרטי התמונה, יש לבחור בהגדרות התצוגה המתאימות לתמונה ולטקסט שאתם עורכים באותו זמן.

הפרמטרים הינם:

  1. יישור: קובע את מיקום התמונה ביחס לטקסט. "ללא" ו-"למרכז" ממקמים את התמונה מעל הטקסט, כשהטקסט מתחיל אחריה ולא נצמד אליה. "ימין" ו-"שמאל" מצמידים את התמונה לצד המצוין, כשהטקסט נצמד אליה. יישור לימין או לשמאל מתאים בעיקר כשהתמונה קטנה יחסית לאזור התוכן.
  2. קישור אל: כברירת מחדל, וורדפרס הופך כל תמונה שמעלים לאתר לקישור לתמונה המקורית. כלומר אם העליתי תמונה ובחרתי להציג אותה מוקטנת, הקלקה עליה תוביל לתמונה המקורית. אפשרות זו נקראת "קובץ מדיה". אם אתם רוצים תמונה שאינה קישור, יש לבחור "ללא". אם אתם רוצים שהתמונה תקשר לאתר חיצוני או עמוד אחר באתר שלכם, בחרו "כתובת מותאמת אישית" והזינו את הקישור הרצוי.
  3. גודל: בשדה זה עליכם לבחור מהתפריט הנבחר מה יהיה גודל התמונה – הגודל המקורי, או גדלים מוקטנים (בינוני וקטן).

לאחר שסיימתם להזין את כל הפרמטרים הנדרשים, הקליקו על "להוסיף לתוכן".

עריכת תמונה לאחר העלאתה

לאחר שהעליתם את התמונה, יש לשמור את העמוד ולבדוק ב"תצוגה מקדימה" איך הוא נראה. זכרו – התוצאה המוצגת לכם בחלון העריכה אינה זהה למראה העמוד בפועל. במידה שיש צורך בתיקונים, הזזת התמונה למיקום אחר וכו', ניתן לערוך את התמונה שכבר הזנו.

על מנת לשנות את גודל התמונה, הקליקו על התמונה, תפסו באחת הפינות והגדילו או הקטינו את התמונה על פי הצורך.

על מנת לערוך את התמונה: הקליקו על התמונה בחלון העריכה. באמצעות הסרגל הקטן שיופיע, תוכלו לשנות את יישור התמונה, לערוך אותה או למחוק אותה.

וורדפרס - עריכת תמונה

 

הקליקו על עריכה (אייקון של עיפרון). יתקבל המסך הבא (הקליקו על התמונה להגדלה):

וורדפרס - מסך עריכת תמונה

הקליקו על "הגדרות מתקדמות" כדי לקבל את כל האפשרויות. במסך זה תוכלו לשנות את יישור התמונה, גודל התמונה, לבחור לינק שאליו התמונה תקשר ולשנות את שדות הכותרת, הכיתוב והטקסט החלופי.

אל תשכחו להקליק "עדכן" כשאתם מסיימים, לשמור את העמוד ולבדוק את התוצאה בפועל באמצעות "תצוגה מקדימה" או צפייה בעמוד.

ניהול אתרים - 25 שנות ניסיון ומקצועיות ללא פשרות!

צרו קשר והזניקו את האתר שלכם קדימה!