[email protected]

למה קידום האתר שלכם נכשל?

מאת: רויטל סלומון
נכתב ב-11 באוקטובר 2022

קידום אתרים אינו לרכי לבב. יש צורך בהבנה מעמיקה של תחומים רבים, התעדכנות מתמדת במגמות ובשינויים, עבודה קשה והמון סבלנות. בהתאם, קידום אתרים גם לא מתאים לכל בעל אתר, משום שמדובר בתהליך ארוך ומתמשך, שאי אפשר להפסיק באמצע, אחרת המשמעות היא השלכה לפח של חלק ניכר מהתוצאות שהושגו.

בעלי אתרים רבים בכלל לא רוצים לנסות קידום אתרים אורגני (SEO) ומעדיפים להסתמך על שיווק בערוצי מדיה חברתית, קמפיינים ממומנים וכו'. ולמה? הטענה הנפוצה היא: "אני לא רואה תוצאות", או יותר נכון "לא ראיתי תוצאות".

אין ספק שלא כל תהליך קידום אתרים יכול להצליח, כמו שאין הבטחת הצלחה באף תהליך שיווקי אחר. ובכל זאת – למה קידום האתר שלכם נכשל?

קידום אתר נכשל

חוסר סבלנות

המחלה הישראלית ידועה – חוסר סבלנות – לא משתלבת טוב עם קידום אתרים אורגני. קידום אתר הוא תהליך ארוך וממושך, עם הרבה עליות ומורדות, שההתקדמות בו יכולה להיות איטית עד כדי תסכול, במיוחד בתחומים תחרותיים. הלקוח הישראלי המצוי לא מוכן ולא מסוגל לחשוב בטווח של שנים, ואפילו חודשים זה יותר מדי בשבילו. אבל מה לעשות – קידום אתרים במנועי חיפוש דורש שנים של עבודה יסודית כדי לבסס תוצאות מצוינות. בהחלט אפשר לראות תוצאות מסוימות אחרי מספר חודשים, אבל זה לחלוטין לא מספיק.

חוסר היכולת להסתכל ולתכנן קדימה לטווח ארוך יביא בוודאות לכשלון מאמצי קידום האתר שלכם.

חוסר נכונות להשקיע באנשי מקצועי רציניים

צריך לעשות סקר שוק, להשוות מחירים ולחפש דיל טוב – בכך אין ספק. עם זאת, אנשי מקצוע רציניים בתחום הקידום עולים כסף, ולא מעט. קידום אתר מכירות יעלה לכם כמה אלפי שקלים בחודש, תלוי באיזה תחום אתם מתחרים. אתר תדמיתי אפשר לקדם בעלות נמוכה מעט יותר, אבל בכל מקרה מדובר בעבודה יומיומית על האתר – בין אם ברמת הקוד או ברמת התוכן. כמות כזו של עבודה עולה הרבה כסף, כאשר מדובר באנשי מקצוע איכותיים. אם תנסו לחסוך, או תתפתו להצעה הזולה ביותר, סביר להניח שלא תקבלו קידום אתרים מיטבי, והמשמעות היא שתזרקו גם את מעט הכסף שהשקעתם לפח.

טרגוט לא נכון של מילות מפתח

אפשר לעשות דוקטורט בנושא של מילות מפתח. העובדה שחברת קידום האתרים הביאה אתר מסוים למקום הראשון בחיפוש מסוים, לא אומרת שהחיפוש הזה מניב טראפיק לאתר, מכירות או סוג כלשהו של הכנסה. אתם יכולים להיות ראשונים בעשרה חיפושים שונים, אבל אם אף אחד לא משתמש במילות החיפוש הללו, זה חסר טעם לחלוטין.

לחלופין, לא תמיד יש טעם ללכת ראש בראש על החיפושים הכי חזקים בתחום שלכם, פשוט משום שזה דורש השקעה עצומה וההצלחה לחלוטין לא מובטחת. לפעמים שווה לבדוק אפשרויות של חיפושים קטנים יותר, חיפושי זנב ארוך או חיפושים שבהם המתחרים חלשים, על מנת להיכנס למקומות הראשונים במנוע החיפוש, ולהרוויח מזה משהו.

הזנחה של שאר ערוצי השיווק

קידום אתרים קשור גם לשאר העבודה שמבוצעת באתר. אי אפשר רק לקדם אתר אורגנית ולצפות להישגים משמעותיים. קידום האתר צריך להתבצע גם במדיה חברתית וגם בקמפיינים ממומנים במידת הצורך. הסיגנלים שגוגל מחפש נמצאים לא רק בביצועים של האתר ובתוכן שלו, אלא גם בדרך שבה הגולשים מגיעים אליו, בטראפיק, בזמן השהייה באתר, בשיתופים של התכנים שלכם ועוד. מקדם אתרים טוב יסייע לכם להסתכל על התמונה המלאה וליצור אסטרטגיית קידום כוללת, שתעזור לאתר שלכם לזנק קדימה.

חוויית משתמש לא מוצלחת

אתם יכולים להביא ים של טראפיק מגוגל, אבל אם האתר לא בנוי כמו שצריך, חוויית הקנייה בו לא טובה, יש בו תקלות או שהוא סתם לא נוח לקריאה – המשתמשים ינטשו אותו במהירות וכל מאמצי הקידום שלכם יירדו לטמיון. לאורך זמן, זה גם ידרדר אתכם בתוצאות החיפוש.

אתם לא משתפים פעולה

כן, אתם – הבעלים של העסק והאתר. הרבה פעמים, אתם אשמים בכך שקידום האתר נכשל. זה נכון שאשת מקצוע טובה בתחום ה-SEO יכולה לייצר לבד כמויות גדולות של תוכן איכותי, אבל יש לא מעט מקרים שבהם אין תחליף ל"מידע פנימי" שבא מתוך ניסיון של שנים בניהול העסק הספציפי שלכם. ברור שאין לכם זמן לנשום, זה ככה אצל כולם, אבל אתם חייבים למצוא זמן ודרך לספק חומרי גלם (טקסטים, תמונות, מידע, סרטונים) למי שמקדמת לכם את האתר, כדי לייצר נפח מספק של תוכן טוב.

בניית קישורים גרועה

יותר מפעם אחת נתקלתי בחאפרים מסוגים שונים, שטוענים שהדרך היחידה לקדם אתר היא לבנות פרופיל קישורים בכל מחיר, ולא צריך בכלל להתייחס לנושא ניהול תוכן. אני יכולה, באותה מידה, להראות כמה וכמה אתרים שלא בוצעה עבורם שום בניית קישורים, והמיקוד היה ביצירת תוכן איכותי, והם הראו ביצועים מצוינים בגוגל. כמובן שכדאי שיהיו קישורים לאתר, אבל הם צריכים להיות איכותיים. ולא, לשלם 400 שקל על מאמר באתר "מאמריישן מגניביישן", שאף אחד לעולם לא יראה וגוגל יודע שהוא אתר זבל, זה לא "בניית קישורים", זה לירות לעצמכם ברגל.

קישורים לאתר צריכים להיות ממקורות איכותיים, ובעדיפות גבוהה – טבעיים. כלומר, אתם צריכים לייצר תוכן שאנשים ואתרים אחרים ירצו לקשר אליו מהאתר שלהם, או למצוא דרכים ליצור שיתופי פעולה של החלפת קישורים איכותית ונכונה.

לקריאה נוספת: כך תדעו שבחרתם חברת קידום אתרים גרועה.

 

ניהול אתרים - 25 שנות ניסיון ומקצועיות ללא פשרות!

צרו קשר והזניקו את האתר שלכם קדימה!