[email protected] // 054-6566464

עסקים קטנים בישראל מזניחים את הנכסים הדיגיטליים שלהם

נכתב ב-5 ביולי 2020

נכסים דיגיטליים עסקים קטנים

מחקר של חברת אפסווילג' מציג תמונת מצב ברורה: העסקים הקטנים בישראל לא מנצלים את הנכסים הדיגיטליים שלהם בצורה אופטימלית. רק 10% מהעסקים מקדמים את האתר שלהם במנועי חיפוש. למרות שלרוב המכריע של העסקים הקטנים יש נוכחות אינטרנטית (אתר, עמוד פייסבוק וכו'), כ־68% מהם לא מקדמים את האתר בשום צורה שהיא – ממומנת או אורגנית

על פי המחקר, עסקים קטנים שמנסים לקדם את האתרים או עמודי הפייסבוק שלהם, עושים זאת בצורה מוגבלת, לא מקצועית ולא נכונה. מרביתם מעלים תמונות באיכות נמוכה מהטלפון הנייד, בתצורה גרפית גרועה שלא מעודדת מכירות או עניין. רק 17% משלמים לגרפיקאי או עורך מקצועי.

למרות משבר הקורונה, נראה שרבים מהעסקים הקטנים בישראל עדיין לא הפנימו את העובדה שיש צורך בהשקעה כספית ומקצועית בנכסים הדיגיטליים, על מנת לקדם אותם ולהרוויח מהם כסף. בין אם מדובר בחנות אונליין, שבה נמכרים מוצרים ובין אם מדובר באתר תדמיתי שאמור לייצר לידים ולקוחות חדשים – אי אפשר להקים אתר ופשוט לתת לו "לשבת", תוך ציפייה שהלקוחות יגיעו באורח פלא. רבים מהעסקים בארץ עדיין משווקים באמצעות פליירים, הודעות טקסט ואימיילים – כלים שיכולים להיות יעילים, אולם בחלק מהמקרים אין להם יכולת ממשית להניב מכירות.

בעיה נוספת נובעת מהזלזול בתחום הקידום והתוכן באינטרנט, וההנחה הרווחת (והשגויה) ש"כל אחד יכול לעשות את זה". כך, בעלי העסקים הקטנים מוותרים על אנשי מקצוע בתחום ניהול אתרים, קידום אתרים או תוכן שיווקי, ומנסים לעשות הכל בעצמם. התוצאה – תמונות מטושטשות מהסלולרי, טקסטים עילגים ורצופי שגיאות כתיב, אתר שלא מופיע בכלל במנועי החיפוש ושני לייקים וחצי שהגיעו מקרובי משפחה. וכמובן – אפס הכנסות מהאונליין. עוד טעות נפוצה, היא הצפת עמוד הפייסבוק או הפרופיל במסרים פרסומיים בלבד, תוך ציפייה תמוהה להתלהבות ו-engagement מצד העוקבים. בעידן בו אנו מוצפים במידע ללא סוף, אף אחד לא מעוניין בפיד "ערוץ הקניות" שרק מנסה לגרום לו לרכוש דברים, ללא מתן ערך מעניין ואמיתי מעבר לכך.

במרבית המקרים, לבעל העסק פשוט אין זמן לנהל את הנכסים הדיגיטליים שלו, והם הופכים לבית קברות וירטואלי, ישן, לא מעודכן ולא מעניין, שבוודאי לא ימשוך לקוחות או יניב הכנסות.

יתרה מכך, קידום אתר או הפיכת עמוד פייסבוק לפופולרי הם תהליכים מתמשכים, ולא פרויקטים חד פעמיים. לעתים יעברו חודשים ואף למעלה משנה עד שאפשר יהיה לראות תוצאות של קידום אתר במנועי חיפוש. זאת ועוד – מדובר בתהליכים שלא ניתן להפסיק אותם גם לאחר שהצליחו. פעולות הקידום והתוכן חייבות להימשך לאורך כל חיי האתר או הפרופיל ברשת החברתית, תוך ביצוע התאמות בהתאם לאלגוריתמים והתנאים המשתנים בגוגל, פייסבוק, אינסטגרם ורשתות אחרות.

משבר הקורונה לא נגמר ונראה שהוא אף מתעצם. בין אם בגלל החלטות ממשלה או נקיטת אמצעי זהירות אישיים, אנשים יבלו פחות בחוץ ויעדיפו לקנות ולבדר את עצמם אונליין. החשיבות של הנכסים הדיגיטליים של העסק (אתר אינטרנט, עמוד פייסבוק, פרופיל לינקדאין ועוד) רק תתעצם. נכסים אלה צריכים להיות מנוהלים על ידי אנשי מקצוע, שיודעים איך מקדמים אתר באינטרנט, איך יוצרים תוכן איכותי ומעניין ואיך מביאים לקוחות חדשים. מי שלא יפנים עובדה זו, יישאר הרחוק מאחור, עם נכסים דיגיטליים חסרי תועלת ומעט מדי הכנסות.

האתר שלכם לא עושה את העבודה? הוא זקוק לניהול אתרים מקצועי. צרו קשר עכשיו ואשמח לעזור!

ניהול אתרים - 25 שנות ניסיון ומקצועיות ללא פשרות!

ניהול אתרים של The Shark Lady כולל תחזוקה שוטפת, קידום במנועי חיפוש, שיפור ביצועים והאצת אתר וניהול תוכן.

צרו קשר והזניקו את האתר שלכם קדימה!