[email protected]

ניהול אתר באמצעות בילדר – בונה עמודים ויזואלי

מאת: רויטל סלומון
נכתב ב-15 ביולי 2018

בילדר בונה עמודים ויזואלי

 

הדרך שבה אנו מנהלים אתרים משתנה באופן תכוף, בעיקר בגלל עדכונים טכנולוגיים – משיפור מהירות ורוחב הפס של הגולשים באינטרנט, דרך השלטון הבלתי מעורער של גוגל במנועי החיפוש ועד כניסתם של כלים חדשניים לבנייה וניהול אתרים. לכל שינוי וטרנד כזה יש משמעות בתחום ניהול אתרים – ובעלי המקצוע בתחום חייבים להתאים את עצמם, על מנת שהאתרים שבניהולם לא יישארו מאחור.

וורדפרס היא כבר מערכת ותיקה ומוכרת בתחום אתרי האינטרנט. ביחד איתה, הגיעו עשרות אלפי תוספים המאפשרים בנייה וניהול אתרים נוחים וקלים יותר. בין התוספים הפופולריים ביותר בשנים האחרונות, ניתן למצוא גם את בוני העמודים הוויזואליים – או "בילדרים". הבילדרים מאפשרים בניית עמודים מורכבים באמצעים גרפיים פשוטים וקלים (לרוב בשיטת Drag and Drop) – ללא צורך בידיעת קוד או עיצוב. מאחר שחלון העריכה הסטנדרטי של וורדפרס מוגבל ביכולותיו, הרי שמדובר בתוספת שהיא כמעט חיונית עבור אתרים תדמיתיים ואתרי תוכן. באמצעות בוני עמודים ויזואלים אפשר לבנות גם עמודי נחיתה ועמודים ייחודיים נוספים.

בחלק מהמקרים, הבילדרים מגיעים כחלק אינטגרלי מתבניות פרימיום של וורדפרס ולא כתוסף חיצוני, אולם הפונקציונליות דומה.

אם אתם מתעניינים בבוני עמודים ויזואליים וניהול אתרים בכלל, סביר להניח שתיתקלו בלא מעט אנשים שמזלזלים בכלי הזה ורואים בו מוצר נחות ובעייתי. כמו לכל תוסף או כלי טכנולוגי בכלל, גם לבוני עמודים ויזואלים יש יתרונות וחסרונות.

קל מאוד להבין מהם היתרונות של בוני עמודים ויזואליים:

  • הבילדרים נוחים לשימוש, אם כי מצריכים תהליך כלשהו של למידה, ניסוי וטעייה.
  • הם חוסכים זמן.
  • ניתן להשתמש בבילדרים ללא צורך בידע בתכנות או עיצוב.

לבילדרים יש גם חסרונות:

  • הם מכבידים על האתר ולעתים יוצרים קוד בעייתי.
  • חלקם לא מותאמים בצורה מושלמת לאתרים רספונסיביים ולא מאפשרים הגדרות מדויקות עבור כל גודל מסך.
  • חלק מהבילדרים לא תומך בצורה מושלמת בעברית (RTL).
  • למרות שאין צורך בידע תכנותי או עיצובי, גם בשימוש בכלי פשוט שכזה צריך לדעת מה עושים ואיך צריך להיראות אתר אינטרנט. משתמשים לא מנוסים נוטים לבנות עמודים מורכבים וכבדים מדי באמצעות הבילדרים, להשתמש ביותר מדי אנימציות או ליצור עמודים שאינם מתאימים לצרכי האתר והגולשים.
  • הבילדרים יוצרים תלות מסוימת – במידה שבונים אתר באמצעות בילדר כלשהו, בדרך כלל מסובך או בלתי אפשרי למחוק אותו ולעבור לבילדר אחר, וצריך לבנות מחדש את כל העמודים. זה נכון במיוחד לבילדרים ייחודיים ולא נפוצים, שמגיעים כחלק אינטגרלי מתבניות פרימיום של וורדפרס.

בילדרים פופולריים

ישנו מגוון די רחב של בילדרים, אולם הפעם נתייחס לשניים מהם, צמד פופולרי במיוחד בקרב משתמשי וורדפרס – אלמנטור ו-WPBakery Page Builder.

אלמנטור בילדר

אלמנטור: קודם כל, הוא משלנו. מדובר בתוסף שפותח על ידי חברת פוג'ו הישראלית, ועל כן הוא גם תומך בצורה מלאה בתכנים שהם מימין לשמאל (RTL) ומגיע עם ממשק בעברית. התוסף הבסיסי ניתן להתקנה בחינם, ויש לו גם גירסת פרו. האלמנטור נוח לשימוש לאחר תהליך למידה לא ארוך במיוחד, וניתן לבנות איתו גם עמודי נחיתה בקלות יחסית. הוא גם תומך היטב ברספונסיביות, ומאפשר למשתמש להגדיר גדלים ורווחים שונים עבור מסכי מובייל ודסקטופ, וגם להסתיר או להציג אלמנטים מסוימים על פי סוג המכשיר. למרות שיש לו לא מעט אלמנטים כברירת מחדל, עדיין מדובר במבחר סביר ותו לא של אלמנטים שאפשר להוסיף לעמוד – לעומת בילדרים אחרים.

הבילדר של WPBakery לא נבנה במחשבה על דוברי העברית, ולכן הממשק שלו באנגלית. התמיכה שלו ב-RTL סבירה, אולם יש אלמנטים שלא עובדים טוב בעברית (בעיקר גלריות וקרוסלות) ומצריכים התערבות בקוד. ההתאמה למסכים שונים קיימת, אולם מסורבלת ולא נותנת שליטה מלאה. עם זאת, מדובר בתוסף פופולרי במיוחד עם כמות עצומה של אפשרויות, ואופציה להרחבה – ניתן להוסיף אלמנטים רבים לאפשרויות של בילדר זה באמצעות תוספים חיצוניים. ה-Page Builder מאפשר עריכה דרך האדמין של וורדפרס (Backend) וגם עריכה inline בעמוד עצמו – מה שמאפשר לראות את התוצר תוך כדי בנייה. בילדר זה הינו בתשלום.

איזה בילדר מתאים לכם? אם עברית ו-RTL חשובים לכם במיוחד, ומתחשק לכם בילדר חינמי ואיכותי – התקינו אלמנטור. אם אתם צריכים יותר פיצ'רים, אין לכם בעיה לשלם וגם להתערב מדי פעם בקוד כדי לתקן באגים – ה-WPBakery Page Builder הוא התוסף שאתם צריכים.

ניהול אתרים - 25 שנות ניסיון ומקצועיות ללא פשרות!

צרו קשר והזניקו את האתר שלכם קדימה!