[email protected] // 054-6566464

כל הטעויות שאתם עושים בדרך לאתר אינטרנט

נכתב ב-13 באוקטובר 2021

החלטתם להקים אתר אינטרנט עבור העסק שלכם? כבר עשיתם טעות חמורה! סתם, לא באמת. אתר אינטרנט הוא חובה לכל עסק, גם אם הוא לא משמש למכירות או שיווק (הנה הסבר למה). כמות המידע והאפשרויות הקשורה בבניית אתר תדמיתי או אתר חנות היא עצומה, ולא פלא שאנשים מתבלבלים, נלחצים ועושים בחירות שגויות שעולות אחר כך ביוקר.

טעויות בהקמת אתר אינטרנט

יש לא מעט מכשולים שצריך לצלוח באתר לאתר אינטרנט מוצלח. הנה כמה מהטעויות הנפוצות בכל הקשור לבניית אתר:

לא הגדרתם מסגרת תקציבית

זה נכון שלא פשוט להעריך מראש מה המחיר של אתר אינטרנט, אבל יש טווח הגיוני ועלויות שצריך לקחת בחשבון. מלבד עלות ההקמה עצמה, יש נושא של רכישת דומיין ואחסון, עלויות גרפיות (למשל, רכישת תמונות סטוק), עלויות כתיבת תוכן שלרוב מתומחרות בנפרד, ועוד. ייתכן שיציעו לכם אתר ב-5,000 שקל, וזה ייראה לכם מחיר הוגן ביחס לתמורה, אבל הסכום הזה לא מכסה את כל מה שצריך כדי להקים ולתפעל אתר אינטרנט, ואתם עלולים למצוא את עצמכם משלמים הרבה יותר ממה שחשבתם בהתחלה. הגדירו מסגרת תקציבית שממנה אתם לא יכולים לחרוג, וקבלו הצעות בהתאם.

בחרתם באפשרות הזולה ביותר

שוק פיתוח האתרים פרוע ומלא באנשים שהמקצועיות מהם והלאה. טווח המחירים נע בין 500 שקל להקמת אתר (מחיר שצריך לגרום לכם לסגור את הדפדפן מיידית), ועד עשרות אלפי שקלים לאתרי סחר מורכבים. נכון שמחיר יקר לא מעיד דווקא על איכות, אבל קחו בחשבון שהקמת אתר אינטרנט, גם אם הוא בסיסי ולא מסובך לדעתכם, לוקחת כ-15 שעות, מינימום. אם מישהו מציע לכם אתר ב-1,000 שקל, זה אומר שהוא חוסך עליכם בזמן ובאיכות העבודה, וסביר להניח שאתם מקבלים אתר "מהקופסא" – תבנית עיצובית שנראית בדיוק כמו אלפי אתרים אחרים (ולאו דווקא תואמת לצרכים שלכם), איכות קוד ירודה, שימוש נרחב בתוספים לא נחוצים ואי הקפדה על פרמטרים חשובים כמו SEO ואופטימיזציה. אתר אינטרנט הוא העוגן השיווקי הכי חשוב שלכם, ואתם צריכים להשקיע בו כדי שבאמת יסייע לכם לשווק ולמכור. אתר גרוע לא שווה אפילו 100 שקל, אז אל תבחרו אוטומטית באופציה הזולה ביותר.

מערכת בקוד סגור

מערכות כמו WIX ו-SITE123 מככבות בקרב בעלי עסקים, מכיוון שעל פניו הן נראות כמו אופציה אידיאלית – אתר זול ומהיר, לפעמים בחינם ממש, שלא דורש ידע בתכנות או הבנה בעיצוב. כל מה שצריך זה כמה קליקים, ויש לכם אתר. בלי להיכנס למשמעויות של הקמת אתר בלתי מקצועית שכזו, כדאי להבין: כשאתם בונים אתר במערכת סגורה, אתם כובלים את עצמכם לספק יחיד, שהוא הבעלים של אותה המערכת. לא תוכלו לייצא את התוכן, יהיה לכם קשה מאוד לקדם את האתר במנועי חיפוש, ואם תרצו להחליף – תצטרכו להקים את האתר מחדש. כלומר, בסופו של דבר, תוציאו על האתר הרבה יותר כסף ממה שהייתם מוציאים לו הייתם בונים אותו במערכת קוד פתוח איכותית, כמו וורדפרס.

אתם מנסים להקים אתר לבד

בניית אתרים אינה פיזיקה גרעינית. כל אחד יכול ללמוד לבנות אתר. עם זאת, כדי להקים אתר טוב נדרש הרבה זמן והרבה יותר ידע. אם יש לכם הרבה שעות פנויות ואתם רוצים ללמוד להקים ולנהל אתר – לכו על זה. אבל אל תקפצו ראש לתוך הבריכה הזו אם אתם לא יודעים לשחות ב-css. או ב-html. או בעריכת תמונות. או בהעברת קבצים בסיסית. יש המון מיומנויות שצריך כדי להקים ולתפעל אתר, ולרוב בעלי העסקים שאני מכירה – אין זמן ללמוד את המיומנויות האלה. למעשה, לרוב בעלי העסקים אין זמן לכלום, מלבד ניהול העסק עצמו. והכי גרוע יהיה אם תתחילו להקים אתר לבד, תבינו שזה לא הולך ותגיעו למפתח אתרים עם מוצר שליש אפוי ומלא תקלות. מובטח לכם שכך זה יעלה לכם הרבה יותר מאשר לתת למומחית בתחום להקים את האתר מלכתחילה.

אתם רצים קדימה בלי אפיון

מסמך אפיון אתרים מלא ומושלם הוא לא אופציה ריאלית עבור רוב העסקים הקטנים. זה יקר ומסובך, ולא תמיד נחוץ. אבל לרוץ לתהליך הקמת אתר בלי אפיון בכלל זה כמו לנסות לבנות בית ללא תוכנית אדריכלית. שבו רגע, הגדירו את הצרכים של האתר (מה המטרה שלו, מי קהל היעד, באיזו שפה הוא צריך להיות, מה הוא צריך לכלול, האם יש בו פיצ'רים מיוחדים מעבר לטקסט ותמונות ועוד) ופנו לבוני אתרים רק כאשר יש לכם תמונה כללית טובה לגבי מהות האתר ומאפייניו – כך גם תוכלו לקבל הצעת מחיר מדויקת יותר, ולא תופתעו בהמשך מעלויות שלא חשבתם עליהן.

שכחתם לקחת בחשבון את היום שאחרי

הקמתם אתר? מזל טוב! תתחדשו! עכשיו מה? זהו? עוזבים אותו ככה שיישאר כמות שהוא? מה עם קידום האתר במנועי חיפוש? הזנת תכנים ועדכונים? טיפול בתקלות? שדרוגים? גיבויים? אתר לא מנוהל ולא מתוחזק לא ישרת אתכם כראוי, ובסופו של דבר תגיעו למסקנה השגויה שלא צריך אתר אינטרנט, כי הוא לא מביא תוצאות. אל תדלגו על ניהול אתרים, האתר שלכם צריך את זה.

ניהול אתרים - 25 שנות ניסיון ומקצועיות ללא פשרות!

צרו קשר והזניקו את האתר שלכם קדימה!