[email protected] // 054-6566464

איך יוצרים תוכן מעולה לקידום אתרים?

נכתב ב-29 בדצמבר 2021

קידום אתרים הוא לא מעשה כשפים או תעלומה אפלה. מדובר בעיקר בהרבה עבודה קשה ומאומצת, ותהליך שדורש סבלנות בלתי נגמרת. גם אם הצלחתם להתקדם, אתם עלולים לקום בוקר אחד ולגלות שהאתר נפל בתוצאות החיפוש מכיוון שגוגל שינו את האלגוריתם, המתחרים נתנו בראש כשלא שמתם לב, או שאירעה תקלה טכנית שאינה בשליטתכם. גם אם אתם מכירים את כל נבכי ה-SEO, יש חידושים והפתעות כל הזמן.

לקידום אתרים יש צד טכנולוגי חשוב וברור – וגם הוא משתנה כל הזמן. הסטנדרטים רק הופכים גבוהים וקשים יותר להשגה. מהירות טעינת אתר שהיתה סבירה לפני שנתיים, תגרום היום לאתר שלכם להיראות כמו מכונית בפקק של הבוקר באיילון. קצת תקלות בתצוגת האתר במובייל, שפעם היו אולי עוברות מתחת לרדאר, יכולות לדרדר את האתר שלכם בגוגל במהירות מפתיעה.

מה שכן, אם יש אלמנט אחד שהחשיבות שלו בתחום קידום האתרים נשארה דומה, ואף התגברה, הרי זה התוכן. כלל האצבע בניהול תוכן באינטרנט הוא פשוט: "מה שטוב לבני אדם, טוב למנועי חיפוש". הימים של דחיסת מילות מפתח וכתיבת מאמרי זבל נגמרו. כלומר, הם לא באמת נגמרו, כי יש עוד הרבה פתאים שם בחוץ, שקל למכור להם שטויות כאלה, אבל באופן עקרוני אפשר לומר ששיטות קידום מיושנות שמתבססות על כתיבה לרובוטים – כבר לא עובדות.

ניהול תוכן איכותי הוא למעשה המפתח לקידום האתר במנועי חיפוש. סוג התוכן הנדרש משתנה בהתאם לסוג האתר, אבל יש כמה עקרונות מנחים שעוזרים להבין איך ליצור תוכן טוב שיעזור ל-SEO.

ניהול תוכן באינטרנט קידום

תוכן איכותי, שנועד לענות על הצרכים של המשתמשים, הוא זה שצריך להוביל את האסטרטגיה שלכם בקידום האתר. איך יוצרים תוכן כזה?

הצגת תוכן נוח לסריקה מהירה

בעבר היו דיונים סוערים לגבי אורך מאמר אידיאלי לקידום. אין דבר כזה. מאמר של 200 מילה יכול להיות מדורג ראשון בחיפושים, וכך גם מאמר של 1,000 מילה. בלי קשר לאורך המאמר, צריך לסדר את התוכן בצורה נוחה לסריקה מהירה. מה לעשות, למשתמשים אין זמן ואין סבלנות, והתוכן צריך להיות מובנה בצורה לא מתחכמת ולא בפורמט "מלכודת". בחלק מהמקרים, תוכן טוב באתר אינטרנט צריך להיות בנוי על פי עקרונות עיתונאיים ידועים (חמש המ"מים – מי, מה, מתי, מקום, מדוע). בראש הטקסט כדאי להציג את עיקרי הדברים החשובים, הבשר של המאמר. זה בדרך כלל החלק שעונה על כל שאלות המ"ם.

לאחר מכן, כדאי להוסיף הסבר תמציתי, שמבאר לקורא מדוע המידע הזה חשוב או מעניין עבורו, ולספק הקשר מתאים.

ואחרי ההקדמה, שבעצם כוללת את כל העובדות החשובות, אפשר לרדת לפרטים.

עם זאת, מבנה המאמר צריך להתאים לתוכן ולנושא הכתיבה. לא כל מאמר נכתב בסגנון עיתונאי. יש טורי דעה, פוסטים אישיים, תיאורי מוצרים וסוגים נוספים של תוכן. עם זאת, הצורך בסריקה וקליטה מהירה של הפרטים החשובים הוא נכון עבור כל פיסת תוכן. צריך פשוט לחשוב על הקורא ועל המידע שהוא מחפש, ולעזור לו למצוא את המידע הזה במהירות וביעילות.

אוכלים את הראש: מומחיות, סמכותיות ואמינות

גוגל הציגה את שלושת העקרונות המנחים האלה (expertise, authoritativeness, trustworthiness – ראשי תיבות E-A-T) לקראת עדכון אלגוריתם גדול שבוצע ב-2018. כאשר גוגל סורקת את האתר שלכם, היא מנסה להבין עד כמה אתם מומחים בתחום שעליו אתם כותבים, מה מעניק לכם סמכות בתחום זה (ניסיון של X שנים, פרסים, פרויקטים שביצעתם, עמוד אודות שקוף ומפורט) ומה מידת האמינות שלכם בעיני משתמשים חיצוניים (לינקים שמקשרים לאתר שלכם, דירוגים שקיבלתם, שימוש במקורות מידע אמינים, אתר מאובטח וללא שגיאות).

אם אתם עוסקים בשזירת פרחים, גוגל תעניק חשיבות למדדים האלה, אבל לא כמו בתחומים קריטיים אחרים כמו רפואה, פיננסים, משפט, דיור ועוד. כלומר, בתחומים מסוימים, גוגל מקפידה אפילו יותר על עקרונות ה-E-A-T ומצניחה אתרים שמציגים מידע שגוי ולא עומדים בסטנדרטים.

גם אם אתם לא מתכננים לבצע הונאה, עדכון האתר לעתים רחוקות מדי עלול לפגוע באמינות שלכם, למשל. יש תחומים שבהם המידע מתעדכן במהירות רבה, ואתרים שלא עומדים בקצב עלולים להציג מידע מיושן ולא מעודכן – וכך נפגע הקידום שלהם.

תנו תשובות לשאלות

בשלב כלשהו, המשתמשים התחילו לשאול את גוגל שאלות פשוטות וישירות, ועם השנים גוגל השתכללה מספיק כדי לספק להם תשובות רלוונטיות ונכונות – אפילו מבלי להכניס אותם לאתר כלשהו. כדי לייצר תוכן איכותי שעוזר לקידום האתר, נסו לכתוב תכנים שעונים על שאלות נפוצות. למשל – כמה זמן לוקח לבנות אתר אינטרנט? איך משחזרים אתר שנמחק? מה עדיף – וורדפרס או וויקס? וכו'. זה כמובן לא אומר שכל האתר שלכם צריך להיות בנוי משאלות ותשובות, אבל מידע שימושי יכול להביא אליכם כמות גדולה של גולשים. כל עוד המידע רלוונטי, תשובות טובות לשאלות נפוצות ידורגו במקומות גבוהים בגוגל. אם אתם רוצים לקבל רעיונות לשאלות שאנשים שואלים, אפשר להשתמש בכלי מילות מפתח שונים, או פשוט להתחיל להריץ חיפושים, וגוגל כבר תראה לכם מה אנשים עוד מחפשים בתחום. למשל, אם תחפשו "בניית אתרי וורדפרס", תוכלו לראות מגוון חיפושים קשורים בתחתית העמוד הראשון (כמו "אתרי וורדפרס לדוגמא" או "חברת בניית אתרים בוורדפרס").

בניית אתרי וורדפרס חיפושים קשורים

כרגיל, גוגל בעברית מפגרת משמעותית אחרי גוגל באנגלית ובשפות פופולריות אחרות. באנגלית, גוגל תציג לכם גם חיפושי שאלות נפוצות הקשורות לנושא החיפוש שלכם.

צרו תוכן שמפתה לקשר אליו

כשאתם יוצרים תוכן שימושי, איכותי ובעל ערך, אנשים יקשרו אליו באופן טבעי. מדריכים, אינפוגרפיקות, גרפים ומידע ויזואלי – אלה סוגי תוכן שיוצרים עניין ומקבלים כמות גדולה של קישורים נכנסים. צרו תוכן שקשור ישירות לתחום ההתמחות שלכם, ואל תשכחו לבנות אותו שיהיה נוח לסריקה ויענה על שאלות. תוכן כזה יביא לינקים נכנסים באופן טבעי – וגוגל אוהבת אתרים שמקבלים קישורים איכותיים בכמויות גדולות.

היו אמיצים

הרצון לקדם את האתר גורם לפעמים לביקורת עצמית מוגברת ואף חשש להביע דעה שנויה במחלוקת או לכתוב תוכן שקשור בוויכוחים סוערים שמתנהלים באינטרנט. תוכן מסוים בהחלט עשוי לפגוע בתדמית העסקית שלכם, אבל תוכן שנוי במחלוקת מביא תנועת גולשים – גם של אנשים שחושבים בדיוק ההיפך מכם. כל עוד התוכן מגובה בעובדות, ואתם יודעים על מה אתם מדברים, אל תחששו לכתוב על נושאים לוהטים ובעייתיים ולהביע דעות ברורות. יכול להיות שיהיה מי שלא יסכים איתכם, אבל טראפיק זה טראפיק.

 

ניהול אתרים - 25 שנות ניסיון ומקצועיות ללא פשרות!

ניהול אתרים של The Shark Lady כולל תחזוקה שוטפת, קידום במנועי חיפוש, שיפור ביצועים והאצת אתר וניהול תוכן.

צרו קשר והזניקו את האתר שלכם קדימה!